Kullanıcı Aletleri

Site Aletleri


antispamgw.kara.liste.beyaz.liste

Antispamgw kara liste ve guvenli liste maillerde temel olarak bilinen temiz ve zararlı ayrımını mail adresi yada alan adı kategorili olarak ayrım yapan kısımdır.

AntispamGW Kara/Güvenli Liste kısmı ile sizi rahatsız eden sahte mail adreslerini,sahte alan adlarını engelleyebilir. Kendinize temiz ve zararlı liste bu listeyi kontrol edebilirsiniz.

Kara Liste Kullanımı : Resimde yer alan from kısmına ornek@ornek.com veya ornek.com gibi tanımlama yaptığınızda gelen veya gönderilen maillerde kayıt edilen mail adresi ya da alan adı kara liste durumunda olduğundan engellenmiş olacaktır.

Beyaz Liste Kullanımı : Resimde yer alan from kısmına ornek@ornek.com veya ornek.com gibi tanımlama yaptığınızda gelen veya gönderilen maillerde kayıt edilen mail adresi ya da alan adı beyaz liste durumunda olduğundan hiçbir engelleme olmadan giden ve gelen yönde alıcısına ulaştırılacaktır.

Ayrıca alt kısımda yer alan sayfalama sayesinde eski eklenen kayıtları kolaylıkla silebilir veya yeni kayıtları görebilirsiniz.

Bir süre önce bazı server adminleri aldıkları çok sayıdaki önemsiz e-posta iletileri yüzünden onlara spam gönderen serverların IP adreslerinin izini sürmeye ve bu adresleri kara listeye almaya başladılar. Ne zaman kara listede olan bir serverdan e-posta almaya başlasalar, o ileti otomatik olarak anında siliniyordu. Kurdukları sistemin yolunda ilerlemesi üzerine, kara listede bulunan adresleri diğer server adminleriyle de paylaşmaya karar verdiler. Gruba yeni katılan adminlerin yaptıkları eklemelerle, kara listeye girenlerin sayısı inanılmaz rakamlara ulaştı. Hatta büyük ISP‘ler (Internet Service Provider-Internet Servis Sağlayıcı) bile onlarla işbirliği içerisinde çalışmaya başladı. İşte bu nedenle içerisinde çok büyük miktarda spam bulunduran e-postalar gönderdiğinizde(alıcılar üye olsun ya da olmasın), kendinizi bir anda bu kara listelerde bulmanız an meselesi. Üstelik bir kere kara listeye girerseniz, çıkmanız için gerçek bir mucizeye ihtiyacınız var. Çünkü sizi kara listeye sokan server adminleriyle pazarlık yapmak gerçekten çok zor. Bu yüzden her zaman e-posta göndermenize gerçekten izin veren alıcılara ileti gönderdiğinizden emin olmalısınız. Ayrıca bu alıcılardan her birinin sizin listenize üye olmayı kabul ettiklerine dair kanıtlarınız olmalı(çifte üyelik sistemini kullanabilirsiniz). Peki kara listeye alınmanın en kolay yolu nedir biliyor musunuz? Satış elemanlarınızın katıldıkları konferanslarda topladıkları iş kartlarından bir veri tabanı oluşturmak ve ‘potansiyel müşteri’ olma olasılığı bulunan herkese, e-posta yoluyla e-bülten göndermek kesinlikle kara listeye alınmanıza yol açacaktır.

Anasayfa

antispamgw.kara.liste.beyaz.liste.txt · Son değiştirilme: 2017/02/02 15:34 Değiştiren: antispamgw